Informace o nás

    „SKARABEUS“  je 7.junácký oddíl patřící do střediska Evžena Cedivody v Karviné.

A celkově patříme do organizace Junák – svaz skautů a skautek ČR.
Náš oddíl je určen především dětem ve věku 8 - 15let. Avšak někteří přetrvají i déle a jezdí s námi na dlouhodobé akce jako instruktoři, nebo se účastní akcí pro starší. Dále se můžou účastnit různých vzdělávacích akcí.

 

Cílem naší činnosti

    Jakožto  i Junáka jako celku je smysluplné naplnění volného času mladých lidí, rozvoj jejich schopností, dovedností a také rozvoj vlastní osobnosti.

 

Naši činnost tvoří dílčí úseky.

    Každý týden (z pravidla ve středu či čtvrtek 16:00-18:00) máme pravidelné schůzky v klubovně. Zde hrajeme spoustu her, učíme se dovednosti (spolupracovat, kreativně myslet, vážit si přírody atd.).

     Jednou v měsíci jedeme na vícedenní výpravu (v zimním období je to do chaty nebo do srubu a v letním období do přírody).

     V polovině a na konci školního roku jezdíme na tábory (zimní na cca 7 dní do chaty a letní 14-21 dnů pod stany s podsadou).

    

Během celého roku se účastníme i jiných akci, které pořádají také jiné dětské organizace. Zde členové mají možnost změřit síly se svými vrstevníky a navíc i rozšířit si řady svých kamarádů.

 

Nové výzvy – nová přátelství – silnější zážitky

Zaujal Tě svět napínavých dobrodružství, s kterými si se setkal v kině, televizi nebo možná snad v knize ? Což takhle to všechno zažít na vlastní kůži?

Co tak putovat se svou družinou po staré zemi a hledat ukrytý poklad, nebo být v týmu SGC a zachránit svět. Pokud chceš, můžeš taky zkusit se vyrovnat těm nejudatnějším bojovníkům v dějinách lidstva a nebo procházet časem a naučit se různé detektivní finty jak odhalit pachatele.

 

Chybí Ti někdo, kdo by ohodnotil vše co umíš a naopak pomohl překonat či naučit spoustu dovedností, které ještě nezvládneš? Nemá kdo s Tebou jezdit na hory , sjíždět divoké peřeje, lézt po skalách? Možná Ti chybí jen pár lidiček s kterými by sis jen popovídal nebo zahrál nějakou deskovou hru.

 

Pokud je to tak , je čas s tím něco udělat a to hned. Napiš nám , nebo zavolej a co takhle rovnou přijít na naší oddílovku . Budeme se na Tebe moc těšit .

 

Kam a kdy

Stačí přijít ve středu (holky) či ve čtvrtek (kluci) v 15:50 do klubovny, kterou máme v hasičské zbrojnici Rychvald, ale pro jistotu se domluv s vedoucím Davidem Pressenem „Kazanem“

 

O podrobnostech, výchovných cílech a finanční stránce můžete kontaktovat vedoucího oddílu  

Davida Pressen „Kazana“.